Kadra

Opiekę nad dziećmi sprawują:

 
 

03-magdalena-kopczynskaMagdalena Kopczyńska

Na zmiany nigdy nie jest za późno...

Studia magisterskie ukończyłam na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, licencjackie też zresztą związane były z ekonomią i gospodarką. Kilka lat pracowałam dla przedsiębiorców. Była to praca zupełnie inna od obecnej:)

W roku 2008 i 2010 na świat przyszły dwie moje księżniczki. Pierwsze i pewnie najważniejsze doświadczenie z maleństwami podarowały mi właśnie one. Wykształcenie pedagogiczne potwierdzone dyplomem zdobyłam na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku na Wydziale Pedagogicznym w zakresie przygotowania pedagogicznego oraz edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Los podarował mi szansę na pracę z dziećmi.

Dziś pracuję w klubie dziecięcym i mam wielką przyjemność być ciocią wielu maluszków. Najważniejsze dla mnie jest, by czas, który dzieci spędzają w klubie był fajną zabawą, przyjemną nauką poznawania świata i doskonalenia swoich umiejętności, jak chociażby mówienia. By jak najlepiej spełniać rolę wychowawcy i nie popaść w rutynę, choć o tę trudno w pracy z dziećmi, wciąż z innymi ciociami podnosimy swoje kompetencje na specjalistycznych szkoleniach. Uważam, że do pracy z tak małymi dziećmi najlepiej sprawdzają się metody oparte na tańcach integracyjnych, my głównie korzystamy z KLANZY, bo dzieci kochają tańczyć i śpiewać. Stosujemy także wybrane elementy metody MONTESSORI wówczas dzieci uczą się samodzielność i poznają świat.

Najważniejsze jednak to poznać dziecko i umieć rozpoznać jego potrzeby.


05-anna-jeziorskaAnna Jeziorska – dyrektor i wychowawca, Prezes Fundacji Wiosna w Sercu pod szyldem której prowadzone są dwa Kluby Dziecięce „Tygrysek” i „Pszczółka”

Po paru latach pracy w organizacjach praca z dziećmi odnalazła mnie a ja odnalazłam się w pracy
z dziećmi i dla dzieci. A dlaczego praca odnalazła mnie, bo odkąd pamiętam dzieci zawsze były blisko mnie i sprawiały mi największą radość.

Dzieci są najukochańszymi istotami a w szczególności te najmniejsze, które rozwijają się
z prędkością światła i chłoną cały ich otaczający świat, dlatego jest tak ważne aby ten świat był im jak najbardziej przyjazny i otwarty. Jestem autorką naszych Klubów Dziecięcych od początku celem było stworzenie miejsca w którym dzieci będą się uczyły, rozwijały przez zabawę a opiekować się będą nimi wyjątkowe osoby, które tak samo jak ja czują sercem i mają serce dla dzieci.

Z wykształcenia jestem magistrem Zarządzania Jakością i Menedżerem Produktu, ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Kompetencji pedagogicznych nauczyciela, Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy, Edukacji wczesnoszkolnej
i wychowania przedszkolnego, Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika). Ukończyłam szereg szkoleń i warsztatów związanych z zarządzaniem organizacją, pracą ze społecznością lokalną natomiast wymieniam te które są najistotniejsze z punktu widzenia dziecka: Kiedy Maluchy zmieniają się w zuchy ...., Idzie wiosna idzie lato – czekaliśmy na to! ...., Kurs I pomocy Niemowlęcia/Dziecka, Wykorzystanie inteligencji wielorakiej w zabawach fundamentalnych, Metoda Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne, AAC – wspomagające i alternatywne metody porozumiewania się dzieci ze specjalnymi potrzebami w komunikowaniu się, Kurs Doskonalący KD/E/01/14 Bezpieczeństwo
i higiena w opiece nad dziećmi do lat 6, Pedagogika M. Montessori, Metoda KNILL, Tupie, krzyczy, marudzi ... czyli co z tą złością?, Podstawy Pedagogiki M. Montessori, Zaburzenia mikroflory jelitowej i nadwrażliwości pokarmowe w zaburzeniach ze spektrum autyzmu, Oswoić nadpobudliwość – praca z dzieckiem nadpobudliwym, Maluchy rosną ...nie tylko wiosną - wspieranie rozwoju małych dzieci, Pedagogika M. Montessori w praktyce, Komunikacja bez przemocy – NVC, Kurs Dramy, Kurs Biblioterapia, Stymulacja rozwoju dziecka od urodzenia do 3 roku życia, Strategie zapobiegania i radzenia sobie
z sytuacjami kryzysowymi

Jestem osobą otwartą na wiedzę, ale przede wszystkim na ludzi, dlatego zawsze zapraszam do kontaktu ze mną, zarówno
w kwestii Państwa sugestii, jak również każdej innej związanej z dziećmi.

Do zobaczenia w Klubie :)

 

 
Main page Contacts Search Contacts Search